חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גני ילדים – כיתה ג'

מתחילים מבראשית

הדרכה בתערוכה ״עולמם של הפלשתים״

גן, כיתה א'-ג'

ארכיאולוגיה למתחילים! נצא למסע מרתק אל העבר דרך מסע בין כלים עתיקים, מבנים משוחזרים ואיורים מעניינים. נתחקה אחר קורותיה של התרבות הפלשתית – מי הם היו? כיצד חיו? ולאן נעלמו? נתנסה בעבודת החקר של הארכיאולוג באמצעות משחקי חידות, שיטוט בין הממצאים הארכיאולוגיים ומשחק אינטראקטיבי בתצוגה הדיגיטלית. 

התכנית מותאמת לשכבות הגיל השונות. 

משך הפעילות : גן וכיתה א'- שעה

                      כיתה ב'-ג'- שעה וחצי.

מסיבת תה במשתה

הדרכה בתערוכה ״עולמם של הפלשתים״ וסדנה מתוקה

גן, כיתה א'-ג'

הכירו את הפלשתים באמצעות החושים! נבקר בתערוכה ונגלה ממצאים, מנהגים, כלי האוכל שונים וחומרי גלם של התרבות הפלשתית. ניגע בלב ליבה של התרבות הזו דרך המטבח של בני פלשת. בהדרכה ישולבו משחק בחלל, התנסות בתצוגה הדיגיטלית, וכן סדנה חווייתית המעוררת את חמשת החושים. נלמד להכין כדורי תמרים ונלגום תה מתוק וטעים בחדר המשתה הפלשתי. התוכנית מבוססת על מחקרי קולינריה קדומה ומותאמת לשכבות הגיל השונות.

משך הפעילות: שעה וחצי.

צלחת מעופפת

הדרכה בתערוכה "אוכל נע – תרבות אוכל על ציר הזמן"

גן, כיתות א'-ג'

כד ומסננת פלשתיים, שרשרת מפניני חומוס, שעועית של ענקים, שווארמה מחרס ועוד. בואו לפגוש איתנו יצירות מסקרנות ומעניינות בתערוכה "אוכל נע" וגלו עולמות חדשים. נבקר בחדר המשתה הפלשתי, נסייר בתערוכה "אוכל נע", נפטפט, נתקשקש, נדבר על אמנות ונחקור חומרי גלם שונים באמנות ובאוכל באמצעות משחקים בחלל.

משך הפעילות : גן וכיתות א' – שעה

                      כיתות ב'-ג'- שעה וחצי. 

שולחן יצירה - סדנת פְּרָגִים

הדרכה בתערוכה "אוכל נע – תרבות אוכל על ציר הזמן" וסדנת יצירה

כיתות א'-ג'

מהו מזון ענקים? מה זה גד השדה? למה לפרג יש תרמיל? מדוע צלמת אספה כלים מן הים? ומה הקשר לכדים בהדפסת תלת ממד? סיור והדרכה חווייתית בתערוכה ״אוכל נע״, בשילוב יצירה בה ניצור עם חומרים מפתיעים ומעניינים בהשראת התערוכה. התכנית מותאמת לשכבות הגיל השונות.

סדנת פְּרָגִים – ציור פרחי הפרג – לכיתות א'-ג'.

משך הפעילות : שעה וחצי.