כלי נגינה ומנגינות מהמזרח
סדנאות כלי מוזיקה מהמזרח לילדים
Alternate Text

סדרת סדנאות לילדים "כלי נגינה ומנגינות מהמזרח"-
חמישה מפגשים עם נגנים בליווי כלי נגינה כמו ג'ומבוש, סנטור פרסי, עוד, בנסורי, דרבוקה ועוד רבים נוספים, מתובלים בסיפורי עמים על כלי הנגינה והתרבות ממנה הגיעו.
בסדנאות ינוגנו עיבודים אוריינטליים לשירי ילדים קלאסיים כגון: 'פזמון ליקינטון' בעיבוד הודי, 'אני אוהב שוקולד' בעיבוד אפריקאי, 'בואי אמא' בעיבוד לסגנון ערבי, 'הבובה זהבה' בעיבוד קלאסי טורקי ועוד ועוד. 
התכנית המלאה: 

6.11 סדנת עוד וכלי מיתר מהמזרח התיכון - בהנחיית גיא טירם ונועה וקס 

מטרת הסדנה לחשוף את המשתתפים לכלי הנגינה הנפוץ ביותר במזרח התיכון- העוד. גיא טירם יספר על ההיסטוריה של הכלי, מקורותיו, צורות בניה שונות של הכלי וסיפורי עמים על העוד. בנוסף ישולבו קטעי נגינה בסולמות השונים והדגמה בעזרת שירים מתוך האלבומים בייבי אוריינטל. את גיא תלווה בכלי הקשה – נועה וקס. 

 20.11, סדנת שירים, משוררים וסיפורים  - עם גיא טירם, נעמה בסון ויוני דרור בסדנה יפגשו המשתתפים את נעמה בסון, זמרת ושחקנית ממופע בייבי אוריינטל, שתספר על השירים, על יוצרי השירים וכותבי הטקסטים, מדוע נבחרו השירים ואיך בוצע העיבוד המיוחד מהשיר המקורי לסגנון מוזיקת העולם. בליווי יוני דרור בחלילים וגיא טירם בעוד וסאזבוש, שיבצעו יחד שירים מתוך המופע.

 

ב- 4.12 תתקיים סדנת כלי מיתר ואקורדיון בהנחיית גיא טירם ועדי רנרט, במהלכה יחשפו המשתתפים לכלי מיתר מזרחיים אשר יושוו לגיטרה המערבית. הסדנה תלווה  בהסברים על סולמות מזרחיים ספציפיים ומקורם הגיאוגרפי, מאפייני אילתור מזרחי, הקשר לנגינה ושעות היום השונות. בנוסף ידובר בסדנה על השילוב של העוד במוזיקה המערבית והדגמות  בליווי עדי רנרט בקלידים ואקורדיון.

 

18/12 סדנת כלי הקשה ותיפוף על הגוף בהנחיית נועה וקס ויעל אופנבך הסדנה מלווה בהסברים והדגמות על כלי הקשה מכל העולם וטכניקת הנגינה עליהם. ( קחון, דרבוקה, טבלה, בונגוס ועוד) וכוללת לימוד של מקצבים בסיסיים וסגנונות אלתור בתיפוף על הגוף ובכלי הקשה. הפעלה של הילדים עם מחיאות כפיים במקצבים סימטריים ואסימטריים והיכרות עם מעגל הקצב המזרחי

 

1/1/18 תתקיים סדנת כלי נשיפה מרחבי העולם בהנחיית יוני דרור ועדי רנרט מטרת הסדנא: חשיפת המשתתפים לעולם המגוון של כלי הנשיפה באמצעות הדגמות חיות. המשתתפים יחשפו למגוון כלי נשיפה מתרבויות מכל רחבי העולם, דרך כלים בעלי אוריינטציה מערבית כגון החליל צד דרך חלילים שמקורם במזרח התיכון ,הודו אזור הבלקן המזרח הרחוק ועוד. יינתן דגש למשותף והשונה בין התרבויות באמצעות כלי הנגינה החומרים מהם הם עשויים ודרך הוצאת הצליל. בסדנא ינוגנו קטעים מתוך המופע. את הקטעים בנגינת החלילים ילווה עדי רנרט בקלידים ובאקורדיון

 עלות מפגש: 40 ש"ח 

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן,

רח' השייטים 16, אשדוד, 086224799

F חפשו אותנו בפייסבוק 

שעה 17:00-18:00
לפרטים: 086224789/99 
מיועד לגילאי 4-12

הפרויקט אוריינטל קידס groove בשיתוף הפרויקט בייבי אוריינטל.